Bak Burda Ne Var

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş Yerli Otomobilin ismi için ne dedi

Kategori : Teknoloji / Eklenme Tarihi : 28-12-2019

togg-ceo-su-gurcan-karakas-01

TOGG’un Gebze’de yapılan lansmanında Gürcan Karakaş (CEO) marka ismi ile ilgili “Bu markanın isimlendirme sürecini önümüzdeki senenin ortalarında tamamlamayı düşünüyoruz. Bunu da hedef pazarlarımızı dikkate alarak ileleyeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bir çok devlet büyüklerinin katılımıyla Gebze’de yer alan Bilişim Vadisi’nde açıklamalarıda bulunan Gürcan Karakaş, “Yeniliğe çıktığımız yolun aynı zamanda yeni bir lige de çıkmak olduğunun altını çizmek isterim” dedi. Otomotiv sektöründe oyunun kurallarının değiştiğini dile getiren Karakaş, doğru zamanda atak yaptıklarını söyledi.

togg-ceo-su-gurcan-karakas-02

Kullanıcıların beklentilerinin değiştiğini dile getiren Karakaş, “Otomobil, akıllı bir cihaza dönüşmekte Akıllı bir cihaza dönüşen otomobil yaşam alanı olarak kullanılabilmektedir. Kendi kendine gidebilen bir araç… Biz bunu kısaca şöyle ifade ediyoruz; Cep telefonunun başına gelen otomotivin de otomobilin de başına gelecek” dedi.

“GÜCÜMÜZE KİMSE YETİŞEMEZ”

Yaptıkları otomobilin öngün tasarımına dikkat çekerek “Biz otomobilimizi dışarıdan baktığımız zaman sade ve prestijli, dinamik ve keskin, içerisine girdiğimiz zaman teknolojik ve yenilikçi, kültürümüzden ilham almış unsurları içeren bir dizayn çerçevesinde oluşturduk.” dedi.

200 ve 400 beygirlik alternatiflerin olacağını dile getiren Karakaş:

“Aracımızı arkadan itişli veya çift motor dört çeker olarak düşündük. 200 beygirli aracımız ile 7,6 saniyede, 400 beygirli aracımız ile 4,8 saniyede aranızdaki hız severleri resmen koltuğa yapıştıracağız. 500 kilometre menzil ve hızlı şarj ile 30 dakikanın altında şarj imkanı sağlıyoruz. Akıllı bağlantı, yazılımların internet üzerinden güncellenmesi otomobilimizde standart olarak sunulacak. Aynı zamanda otonom sürüş seviyesi 3’e hazır bir teknoloji ile yola çıkıyoruz. En çok önemsediğimiz konulardan birisi sürüş güvenliği. Şimdiden 2022 yılında oluşacak teknik spesifikasyonlara hazırlanıyoruz. Bunu yaparken her türlü simülasyonları, öngörüleri başından itibaren düşünerek, ürün geliştirme sürecini de kısaltacak şekilde ilerliyoruz.” dedi.

yerli-otomobil-togg

MBS
Bizi Takip Edin