Bak Burda Ne Var

Sosyal Medya Hesaplarını Yedeklemenin Önemi

Kategori : Teknoloji / Eklenme Tarihi : 08-10-2016

Manuel Yöntem

sosyal-medyaÖncelikli olarak Facebook hesabınızın bir yedeğini almak için Hesap Ayarları sayfasına oradan da Genel sekmesini tıklayın. Burada “Facebook verilerinin kopyasını indir” butonuna tıklayın. Burada öncelikli olarak genel hesap bilgilerini indirme işlemi yapılır. İkinci adımda ise arkadaş listesi gibi daha detaylı bir yedekleme işlemi yapabilirsiniz.

Twitter için adımlar daha da kolaydır. Sayfanın sağ üst kısmında yer alan dişli simgesine tıklayarak ayarlar bölümüne gidiniz. Daha sonra “Twitter Arşiviniz” kısmında yer alan “Arşiv Talep” bağlantısını tıklayın. Facebook’a benzer biçimde, arşiv harzır olduğu zaman bir onay e-postası alırsınız. Twitter yedekleri CSV ve HTML formatlarında çıktılamaktadır.

Google+ ta da benzer durum söz konusudur. Ancak google verileri tek formatta ya da ayrı ayrı indirebilmeniz için farklı seçenekler sunar. Yedekleme işlemini yapabilmek için sağ üst kısımda bulunan profil resminize tıklayarak hesap ayarlarına gidin ve bu kısımdan yedek alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sayfa: 1 2 3

MBS
Bizi Takip Edin