Bak Burda Ne Var

[Sosyal Paylaşım Sitesi | Bak Burda Ne Var]

Saçlarınız Yağlı mı? Daha yakından İnceleyelim!

Kategori : Sağlık / Eklenme Tarihi : 02-10-2017

En başından söylemekte fayda var. Saç yağlanması sadece sizin başınıza gelen bir dert değildir. Gerçi bunu dert olarak görmemek gerek… Yaşadığımız dünyada dertlenecek o kadar çok şey varken. Sonuç olarak çözümsüz değilsiniz.

Saçlarımız neden çabucak yağlanıyor?

saclariniz-yagli-mi-02

Saç derisinin yeterli oksijen alamaması çabuk yağlanmaya sebep olur. Bu da saç derisinde bulunan kılcal damarlara yeterli kan akışı olmadığından kaynaklıdır.

E vitamini eksikliğinden ya da ailenizin size mirası olarakta saçınız yağlanması olası nedenler arasında yer alıyor. Yağlı yiyecek tüketimi ve düzensiz beslenme ve yanında stres olunca başka bir etken faktör silsilesi daha karşımıza çıkıyor.

saclariniz-yagli-mi-04

Her Allah’ın günü saçınızı yıkamak size saç yağlanması olarak geri dönecektir. Saç bakımlarınızı elbette yapın ancak işin suyunu çıkarmamak kaydıyla…

O zaman yağlı saçlarla yola devam mı?

Çoğu kimse elbette bu durumdan hoşlanmaz. Ancak önerilerime kulak verin.

Saçlarınızı gün aşırı yıkamayın.

Bu durumu deneyenler bilirler. Saçları hergün yıkamak daha hızlı yağlanmasına sebep olmaktadır. Uzmanların tavsiyesi saçlarınızı 3 günde bir yıkamanız yönünde… Tabii burada şampuan seçimi devreye giriyor. Merdiven altı üretimlerden uzak durulması önemle rica olunur. Kaliteli ve yağlı saçlar için özel olarak üretilmiş şampuanlar tercih edilmelidir. Saç diplerinize kesinlikle ama kesinlikle saç kremi sürmeyin. Saçınızın uçlarına uygulamanızda bir sakınca yok. Saçınızı ılık suyla yıkamaya çalışın. Son durulama suyunu 3 dakika kadar soğuk suyla uygulayın. Bu uygulama kan akışını hızlandıracaktır.

Beslenmenize dikkat edin!

En azından yağlı, tatlı ve kalorisi yüksek gıdaları daha az tüketin. Bu gıdalarda saçlarınızın yağlanmasına neden olmaktadır. Saçlarınız ve sağlığınız için bir uyarı daha verelim. Günde 2 litre su içmeyi ihmal etmeyin.

saclariniz-yagli-mi-05

MBS
Bizi Takip Edin