Bak Burda Ne Var

PUBG, En Yakın Takipçisi Fortnite’ı 3’e Katladı

Kategori : Oyun / Eklenme Tarihi : 20-06-2018

Battle Royale oyun türünün en fazla sevilen oyunu olan PUBG, gelirini ve oyuncu sayısını açıkladı. Oyun geliştiricilerinin yaptığı açıklamada en yakın rakibi olan Fortnite’a büyük üstünlük sağlayan PUBG’nin tahttan inmeye niyeti yok gibi… Fortnite, PUBG’nin 3’te 1’i kadar oyuncu sayısına sahip.

pubg-lider-konumda

PUBG’nin geliştiricilerinin yaptığı açıklamada, mobil oyun platformundan bağlanan oyuncu sayıları da dahil olmak üzere dünya genelinde 400 milyon oyuncu sayısına sahip. PUBG Corp. tarafından açıklanan oyunun geliri ise piyasaya çıkış tarihinden itibaren 50 milyon dolar olarak kayıtlara geçti.

PUBG tahtın yeni sahibi!

400 milyon oyuncu sayısına sahip olan oyunda hergün 87 milyon kişinin giriş yapıyor. Yani her 5 kişiden biri oyunu günlük olarak takip ediyor. Bu da şirket yetkilileri tarafından büyük bir başarı olarak yorumlanıyor.

PUBG Corp. yetkilileri “Sizlere güzel bir duyurumuz var. Tüm platformlar üzerinde PUBG dünya çapında 50 milyondan fazla sattı. PUBG Mobile dahil, dünya çapında 400 milyondan fazla kayıtlı oyuncusu bulunmakta. Tüm platformlarımızda 87 milyondan fazla kişi her gün PUBG oynuyor. PUBG’nin devam eden başarısı ve büyümesi ile gerçekten çok mutluyuz ve oyunun geleceği hakkında inanılmaz derecede iyimseriz. Oyunun tüm sürümleri için yeni içerik ve geliştirmeler üzerinde çalışmaya devam edeceğiz.” diyerek açıklamalarda bulundu.

pubg-lider-konumda

Fortnite geride kaldı!

Toplam oyuncu sayısı 125 milyon civarında olan Fortnite rakibi kaşısında şu an çok gerilerde kaldı. Bu durum karşısında Fortnite ekibi nasıl bir taktik izleyecek bunu zaman ve oyuncuların seçimleri belirleyecek. Bizde bu sürecin nasıl değişeceğini merakla bekliyoruz.

MBS
Bizi Takip Edin