Bak Burda Ne Var

Playstation 5 Oyun Geliştiricilerinden Tam Not Aldı !

Kategori : Oyun / Eklenme Tarihi : 31-12-2019

Oyun konsolları piyasasına yeni bir soluk getirecek olan Playstation 5 çıtayı epey yükseğe çıkarmış gibi… Oyun konsolları piyasaya çıkmadan evvel geliştirici kiti şeklinde oyun geliştiricilere gönderilir ve bu sayede sistemler test edilir. Sony bu işi çoktan halletti ve geri dönüşler olumlu yönde, Playstation 5 deprem etkisi yapacak…

2019 un bitmesine sayılı saatler kala oyun dünyası kendini bulut sistemler ve abonelik hizmetleri gibi birçok konuda epey geliştirdi. Haliyle oyun tutkunlarıda Microsoft ve Sony den daha fazla heyecan ve adrenalin bekler oldu.

playstation-5-oyun-gelistiricilerinden-tam-not-aldi

İki firmanın arasında kıyasıya bir rekabet her zaman devam edecek gibi ancak bu kez Sony, Playstation 5 ile pastadaki dilimini artıracağa benziyor. Oyun geliştiricilerden gelen övgülere bakılırsa Microsoft yakın zamanda karşılık vermek zorunda kalacak.

Yeni ışın izleme teknolojisi ve 3D ses deneyimi, Playststaion 5‘in öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor

Sweet Justice Sound firmasının Fortnite, Mortal Combat 11 ve Half Life: Alyx gibi oyunlar üzerinde yaptığı çalışmalar sonucunda Playstation 5’in ses konusunda çok yetenekli olduğunu belirtmesi ve 3D ses modeli uygulamasının oyun sesleri için büyük bir gelişme olduğunu açıklaması Playstation 5 için büyük bir adım…

Stefania Hernandez, IO Interactive‘de oyunların aydınlatma tasarımcısı olarak görev almakta ve mevcut teknoloji ile gerçekçi sahneler oluşturmak için ek dokunuşlara ihtiyaç olduğunu belirten Hernandez, “Konsolda karşımıza çıkan yeni ışın izleme teknolojisi, 3D ortamlardaki ayrıntıları doğru ışık detayları, yansımalar ve gölgelerle aktarabilmeyi mümkün kılıyor. Bu teknoloji, sahnelerin daha gerçekçi görünmesini sağlıyor” dedi.

MBS
Bizi Takip Edin