Bak Burda Ne Var

[Sosyal Paylaşım Sitesi | Bak Burda Ne Var]

Mutfaklar Artık Daha Canlı ve Daha Renkli

Kategori : Yaşam / Eklenme Tarihi : 25-11-2016

Akşamlarımızın vazgeçilmez mekanları arasında mutfak listenin üstünde yer alır. Peki belli bir zaman sonra size de sıradan gelmeye başalamadı mı? İsterseniz bu mekanlara bir el atalım ve mutfaklarınızı nasıl daha canlı ve daha renkli hale getirebilirsiniz bakalım.

Renklerin gücünü ve etkisini sanırım bilmeyen yoktur. İşe önce mutfağınızdaki renklerden başlamalısınız. Uygulayacağınız küçük renk değişiklikleri dahi mutfağınızı o eski havasından çıkaracak ve daha ferah ve canlı bir hale dönüştürecektir.

Canlı Duvarlar

canli-mutfaklar-2

Mutfakta radikal değişimler yapmanın en basit yolu duvarların renklerini değiştirmekten geçer. İstediğiniz tonlarda duvarlarınızı boyayabilirsiniz. Sadece belli bir kısmınıda zıt tonlarda boyayarak kontrast bir görüntü oluşturabilirsiniz. Yok ben boya işiyle uğraşamam derseniz eğer o zaman size duvar kağıdı tavsiye edebiliriz. Çeşitli renk ve tonlarda düzinelerce duvar kağıdı seçeneği mevcut.

Mutfak Mobilyaları ve Dolaplar

canli-mutfaklar-3

Mutfak dolaplarınız ve mobilyalarınız artık eskide kaldıysa yeni ve modern bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bu aralar çok sayıda desen ve renk çeşidini bizlere sunan parlak dolap kapakları mevcut durumda. Akrilik olanlara bir göz atın derim. Dolaplar güzel bir seçenek elbette ancak bunun yanı sıra mutfak tezgahı ve dolapla tezgah arasındaki fayanlarıda güncellemek güzel bir çözüm olacaktır.

Bu kısımda yapacağınız değişikler yemek yapma şevkinizi artıracak ve mutfağınızda daha zevkli vakit geçirmenize olanak sağlayacaktır.

canli-mutfaklar

Aydınlatmaları Gözden Geçirin

canli-mutfaklar-3-aydinlatma

Hiç şüphe yok ki, loş ortamlara ya da daha az aydınlatılmış ortamlara nazaran ışıklı ortamlar daha çok içimizi açar. Mutfağınızın aydınlık olması için mevcut lambaları daha çok ışık veren ama tasarruflu ampullerle değiştirebilirsiniz. Ayrıca Mutfak dolaplarının alt kısmına led lamba döşemek çok hoş olacaktır.

Mutfakta Kullandığınız Tekstil Ürünleri

mutfaklar-artik-daha-canli-perde

Mutfaklarınızın ferah olması için özellikle perdelerinizi açık tonlarda kullanmaya özen gösterin. Renk uyumu sağlayayım derken koyu tonları seçmeniz, ortamı aydınlık ve ferah yapmaktan ziyade mekana gölge düşürebilir. Geriye kalan havlu ya da peçete tarzı ürünlerde ise mekana uygun renk tonlamaları ve hatta koyu tonlar seçmeniz ortama zıt olacağı için kontrast bir görüntü oluşturur. Bu da ortamda farkındalık yaratır.

Civcivli Biblo ve Magnetler

dolap-magnet

Bildiğiniz gibi akla hayale gelmeyen biblo ve magnetler var. Bunları buzdolabı üstüne yapıştırmanız ortama hareket katacaktır. Ayrıca mutfağınız geniş ve raf açısından zenginse biblolarınızı da bu raflardan birine ayırmanız hiç fena olmaz.

MBS
Bizi Takip Edin