Bak Burda Ne Var

[Sosyal Paylaşım Sitesi | Bak Burda Ne Var]

Kötüye Giden Bir İlişkinin Belirtileri

Kategori : Yaşam / Eklenme Tarihi : 27-10-2016

İnsanlar sosyal varlıklardır ve ikili ilişkiler olmadan da yaşayamazlar. İkili ilişkiler sadece sevgiliye özel değildir. Bunun yanı sıra aile, iş ve sosyal çevre gibi bir çok ilişkilerimiz bulunmaktadır.

Karşınızdaki kişiyle ilişkinizin ne kadar sağlam olduğunu ise aşağıda sayacağımız başlıklara bakarak anlayabilirsiniz.

ikili ilişkiler

Kırgın mısınız?

Herhangi bir sebepten ötürü birine kırılmış olabilirsiniz. Bunu atlatmanın en güzel yolu ise karşınızdaki kişiyle dürüst bir biçimde iletişim kurmaktır. Olayı detaylarıyla konuşmanız ve dersler almanız önemli bir unsurdur. Tabi karşınızdaki kişi ile konuşabilmeniz ve onun sizi dinlemesi de önemlidir. Böyle bir durum eğer yoksa siz sabaha kadar anlatsanız karşı tarafa hikaye gelir.

İlişkide Saygısızlık

Ortada Bir Saygısızlık mı Var?

Bu, hayatın her alanında geçerli bir kuraldır. Siz karşınızdaki insana saygısızlık yapıyorsanız veya o size yapıyorsa bu durumda ilişkinizde ciddi sıkıntı var demektir. Bu durumu konuşarak aşmanız gerekir. Aksi taktirde saygısızlık yapıldığı an ciddi olaylar vukuu bulmuştur. Bu insanın karşı koyamadığı içgüdüsel bir durumdur.

Birbirinize Karşı Dürüst müsünüz?

Yalan kimsenin muhatap olmak ve karşılaşmak istemediği bir olaydır. Böyle bir durumla karşılaştığınızda durumun içinden başarılı bir şekilde çıkmak için yalana başvurma sebeplerine iyi odaklanın ki olaya hakim olabilesiniz. Çözülebilecek ve affedilebilir bir durum ise işin içinden çıkmak elbette kolay olacaktır. Aksi durumda bu saatten sonra söyleyeceğiniz her doğru sorgulanacaktır.

Güvenilir misiniz

Güvenilir misiniz?

Sadakatsizlik bir ilişki için çok kötü bir hamledir. Bunu sadece sevgili anlamında düşünmeyelim. Ticarette bile sözünüze sadık olmamak sizin için büyük sıkıntılar doğurabilir. Eğer bu durum olmuşsa bunu çözün demek isterim ancak genelde bu olay yaşandıktan sonra ilişkiniz fesih ile sonuçlanır.

Birbirinizden Uzaklaşıyor musunuz

Birbirinizden Uzaklaşıyor musunuz?

Partneriniz ya da arkadaşınız isteklerinizi sürekli erteliyor veya reddediyorsa durum ciddiye gidiyor demektir. Sizden uzaklaşmak için bahaneler üretiyorsa aranızda bulunan bağ zedelenmiştir. Genelde bu durumdan geri dönüş zor olur. Siz yine de şansınızı deneyin.

Kabullenmeme

Söylediğiniz her şeye karşı bir savunma ve tepkiyle geliyorsa, bu durumda iletişim halinde olmanızın pek imkanı yoktur. Bunu yapan taraf dürüst değildir ve iletişime de açık olmadığını gösterir.

Karşınızdakini Küçümsemek

Bu, ilişki bozukluklarının en ciddi olan göstergesidir. İlişkiniz bu aşamaya geldi ise geriye dönüşü çok zordur. Bu saatten sonra yapılabilecek fazla bir şey kalmamış olabilir.

Eğer bu saydığımız belirtiler sizin ilişkinizde de yer alıyorsa dikkatli olun. İlişkinizi düzeltmeye ve önlem almaya çaba gösterin. Sonuçta o kadar emek verdiğiniz ilişkinizi bır çırpıda kesip atmak geçen zamana ve harcanan emeğe saygısızlıktır.

MBS
Bizi Takip Edin