Bak Burda Ne Var

[Sosyal Paylaşım Sitesi | Bak Burda Ne Var]

Kilonuza Kış Aylarında Dikkat Edin!

Kategori : Sağlık / Eklenme Tarihi : 21-11-2018

Hepimize kış ayları geldiği zaman bir rehavet çöker. Bu nedense hep böyle olmuştur. Daha ağır hareketler daha fazla uyku uyuma isteği…vs gibi durumlar zaten kış aylarında yavaşlayan ve kilo almaya uygun hale gelen metabolizmayı olumsuz etkiler.

Kış aylarında yavaşlayan ve daha hızlı kilo almanıza sebep olan bu metabolizma yavaşlığı sorununu nasıl çözeriz. Hep birlikte bu sorunun cevabını bulalım.

Kış ayları kilo almadan dengeli bir biçimde nasıl geçirilir?

Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. H.Ömer Aycan yaptığı açıklamada “Her birey kışın metabolizma olarak yavaşlar. Bu da kilo almasını kolay bir hale getirir” diyor. Metabolizma esas olarak vücut ısısını sabit tutmak ile görevlidir ve sonrası için enerji harcamaz.

kilo-sorunu-yemek

Kilo veremeyen kişilerin karşısındaki en büyük tehdit, kalp ve damar hastalıkları riskinin normal bireylere göre fazla oluşudur. Bu durum metabolik sendrom olarak bilinir. Bu durum bel çevresinin erkeklerde 102cm, kadınlardaysa 88cm’den fazla olması, kandaki iyi kolestrol seviyesinin düşük olması, şeker hastalığı ve kandaki yağ seviyesinin yüksekliği gibi tanıların birlikte bulunduğu durumdur.

kilo-sorunu-diyet

Diyet yapıyorsunuz ancak zayıflayamıyorsunuz… O halde size mide balonunu tavsiye ediyoruz. Hastanede yatmanıza gerek kalmadan takribi 10-25 kilo verdirebilen bir yöntemdir ve 6-12 ay arasında çıkarılır. Cerrahi ameliyat gerektirmez ve ameliyatın ortaya koyduğu riskleri de ortadan kaldıran bir yöntemdir.

Diğer bir yöntem olan mide botoksu da 5-6 ayda takribi 4-20 kilo verdiren bir uygulamadır. Midede bulunan açlık – tokluk hissinde rol oynayan kas ve sinirlere uygulanır. Bu uygulamada midenin boşalma süresi uzatılır ve sinir hücreleri ile açlık hissi en aza indirgenir.

kilo-sorunu-bel

Tabi tüm bu uygulamalar gözünüze yine de korkutucu geliyorsa hareket etmenin zamanı geldi de geçiyor demektir. Her dönemde ve her zaman hareket etmek çoğu ameliyat ve hastalığın önüne geçmek için birebir çözümdür. Biraz da yediğiniz ve içtiğinize dikkat ederseniz bu işi başaracağınızdan hiç şüphemiz yok.

Sağlıklı Günler!

MBS
Bizi Takip Edin