Bak Burda Ne Var

İşte Karşınızda Armada Battle!

Kategori : Oyun / Eklenme Tarihi : 01-06-2018

%100 Türk yapımı olan oyun, liseli genç girişimci ve gönül dostları ile oyun sevenlerin karşısına çıktı ve herkesi kendine hayran bıraktı.

Ülkemizde eğitime her geçen gün daha fazla önem veriliyor ve dünyanın gerisinde kalmamak için de bazı çalışmalar son senelerde hız kazandı. Özellikle yazılım konusunda yeni nesil için eğitim almak gittikçe kolaylaşır oldu.

Armada Battle online bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Savaş oyunu ve ortamınız derin sular… Öncelikli olarak oyuna filika ile başlıyorsunuz. Düşman gemilerinden ve denizde bulunan canavarlardan ganimet topladıkça filonuzu genişletiyorsunuz. Anlayacağınız üzere bu bir korsan oyunu…

Oyunu hazırlayan, Anadolu Lisesi öğrencisi Salih Selim Belek, henüz ön kayıt aşamasında 10.000’den fazla kayıtlı kullanıcıya ulaştı. Alfa sürümündeki oyun bir ay içinde 200.000 görüntülenme aldı. 6 farklı dil desteği sunulan oyun 11 faklı ülkede 20.000’den fazla oyuncuya sahip ve her geçen gün bu rakamlar artıyor.

kimsesiz-cocuklar

Kimsesiz Çocukların Yanındayız…

Liseli genç girişimci, geliştirdikleri oyundan elde ettikleri gelirin bir kısmını Çocuk Esirgeme Kurumu’ndaki kimsesiz çocuklara bağışlamayı amaçlıyor.

armada-battle

CNR Games Week Oyun Fuarına Davet Edildiler

Armada Battle ekibi Bakırköy’de 6-10 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan CNR Games Week oyun fuarına tek yerli online oyun olarak katılacaklar.

salih-selim-belek

%100 Yerli Olan Armada Battle Nasıl Ortaya Çıktı

Salih Selim Belek, Armada Battle oyununun çıkış hikayesini şöyle anlatıyor:

“Hayatımın odak noktasının üretmek üzerine olması gerektiğini düşündüm. Bir gece yarısı bilgisayar başında sabahlarken hayalimdeki Armada Battle projesinin temellerini atmaya hemen o gün başlamıştım.”

İlk başta uzun bir süre yalnız geliştirmeyi sürdürdüğü oyun projesine daha sonra onun bu hayaline inanan insanlar gönüllü olarak yardım etmeye başladılar ve ekibi genişledi. Hiçbir kursa gitmeden ya da özel eğitim almadan yalnızca interneti kullanarak yazılımı öğrenmeye başladı. Sadece öğrenmekle kalmayıp uygulamayı da tercih etti. Lise 2’deyken geliştirdiği bir proje ile Başakşehir Living Lab’dan kuluçka ve ücretsiz ofis desteği alan Living Lab’ın en genç girişimcisi oldu.

Kendisini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

MBS
Bizi Takip Edin