Bak Burda Ne Var

[Sosyal Paylaşım Sitesi | Bak Burda Ne Var]

Huzuru bulan Hakkari önemli başarılara damga vuruyor !

Kategori : Spor / Eklenme Tarihi : 24-10-2020

Huzurun ve barışın sağlandığı Hakkari’de 25-30 Ekim tarihleri arasında Zap Suyu’nda yapılacak olan Türkiye Rafting Şampiyonası 2. ayak yarışları ile heyecan dorukta.

zap suyu

Huzur ve güven ortamının güvenlik güçlerince yeniden tesis edildiği Hakkari, Türkiye Rafting Şampiyonasına ev sahipliği yapmak için can atıyor.

Daha önceki senelerde Çukurca ilçesinde Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Uluslararası Dağ Bisikleti Kupası yarışı ve foto safari gibi büyük organizasyonlara da ev sahipliği yapan ilçe doğal parkurları ve saklı kalan güzellikleriyle doğa tutkunlarını çağırıyor.

Yapılan başarılı operasyonlar sonucunda terörden temizlenen bölgede bu tarz etkinlikler geleneksel bir hal almaya başladı. Bu durum kentin ekonomisini de olumlu yönde etkiliyor.

26 Ekim’de Zap Vadisi’ndeki Zap Suyu’nda “Hakkari’de Hayat Var, Gelin Bu Hayatı Yaşayın” sloganıyla yapılacak olan organizasyona çeşitli illerden 400 sporcu, dereceye girmek için kürek çekecek.

Dört gün sürecek olan etkinliklerde büyük heyecan için Depin bölgesinde teknik ekip iki ayrı parkur oluşturdu ve gerekli düzenlemeleri yaptı.

“Hakkari doğa sporlarında bir fenomen olma yolunda”

zap suyu

Gençlik ve Spor İl Müdürü Emin Yıldırım, yaptığı açıklamada 189 kilometre olan Zap Suyu’nun ilk kez böyle büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacağını dile getirdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun da katılımlarını beklediklerini dile getiren Yıldırım, “Türkiye’nin her bölgesinden başvuru yapan 30 kulüpten tahmini 400 sporcunun katılımını bekliyoruz. Bu etkinliğin bizim için anlamı büyük ve önemli. Ev sahibi olmanın gururunu yaşıyoruz.” dedi.

MBS
Bizi Takip Edin