Bak Burda Ne Var

[Sosyal Paylaşım Sitesi | Bak Burda Ne Var]

Hindistan’da bulunan bu trenler, en lüks otelleri kıskandırıyor

Kategori : İlginç / Eklenme Tarihi : 02-06-2017

Trenle seyahat etmek eskisi kadar popüler değil, tabii hızlı trenleri bu konu dışında tutuyorum. Onlar uzak mesafelerin vazgeçilmezleri arasında ilk sıralarda yer alıyor.
Ancak Hindistan’da bulunan ve mevzu bahis olan bu üç tren 7 yıldızlı oteller gibi hizmet veriyor. Bu trenler ile hem Hindistan turu yapılabiliyor hemde konaklama için kullanabiliyorsunuz.

Trenlerle seyahat etmek başta çok keyifliydi tabi… Ancak zamanla hız ve konfor konusunda eksik kalan bu araçlar yerini uçak ve otomobillerle takas etti. Tabi zamanında ingilizler Hindistan’ın dört bir yanını demir ağlarla ördükleri için dünyanın en lüks trenleri de burada yer aldı. 7 yıldız demişken seyahat ücretini bir daha düşünün derim. Dudaklarınız uçuklayabilir.

1. Palace on Wheels
İlk seferini 1982 yılında yapan bu tren 2009 yılında revize edildi ve yeni dekorasyonu, yeni mutfağı ve yeni güzergahı ile hizmete açıldı.

palace-on-wheels

Bu tren 7 gece 8 günlük turlara çıkmakta ve Yeni Delhi, Jaipur, Sawai Madhopur, Chittaurgah, Udaipur, Jaisalmer, Jofhpur, Bharatpur’u geçerek Agra’ya gelmekte ve buradan tekrar Yeni Delhi’ye dönmektedir.

palace-on-wheels-bar
Tek kişi gecelik 650 Dolar, İki kişi için 500 Dolar, üç kişi için 450 Dolar olarak belirlenmiş fiyat tarifesi bulunmaktadır. Palace on Wheels toplamda 23 vagondan oluşmakta ve her vagonda 4 oda barındırmaktadır. Tek seferde en çok 104 turist seyahat edebilmektedir. Trende ayrıca Hint ve Çin mutfakları servis ediliyor. Bekleme Salonu, SPA ve Bar hizmetleride bulunmakta.

palace-on-wheels2

2. The Maharajas’ Express
2010 yılından bu yana hizmet vermekte olan The Maharajas’ Express, Hindistan Demiryolları Turizm ve Yemek Kurumu’na ait olup Asya kıtasında bulunan en lüks ve pahalı treni ünvanını elinde bulundurmaktadır.

maharaja-express1

Oda fiyatları 11.000 Dolar ile 48.000 Dolar arasında değişiklik gösteriyor.

maharaja-express1-the-train

The Maharajas’ Express’te bekleme salonu, delüks odalar, suitler ve kral suitleri bulunmakta olup tren içerisinde yemek salonu, bar ve hediyelik eşya dükkanı gibi hizmetlerde yer almaktadır.

maharaja-express1-15

3. The Golden Chariot
Karnataka Eyaleti Turizmi Geliştirme Kurumu tarafından 2008 yılında hizmete sunulan The Golden Chariot 2013 yılında Asya’nın en lüks treni seçilmiştir.

golden-chariot1

Karnataka, Goa, Kerela ve Tamil Nadu gibi Hindistan’ın en önemli turistik mekanlarına seferleri bulunmaktadır.

goldenchariot-image-6

Tek kişilik oda 760 Dolar, iki kişilik odalar 560 Dolar ve üç kişilik odalar 475 Dolardan satışa sunuluyor.

goldenchariot-tgc2

Trende toplam 19 vagon bulunmakta olup içerisinde toplam 44 oda barındırmaktadır. Ayrıca bekleme salonu, yemek salonu, spa ve spor salonu gibi hizmetleride barındırmaktadır.

MBS
Bizi Takip Edin