Bak Burda Ne Var

[Sosyal Paylaşım Sitesi | Bak Burda Ne Var]

Bu Ayakkabıların Modası Hiç Geçmiyor

Kategori : Spor / Eklenme Tarihi : 11-11-2016

Rahat kıyafetlere olan ilgi ve insanların kendine has giyim kuşamı artık revaçta. Kimse belli bir markaya ya da trende bağlı kalmadan giyiniyor ve bu akımın en iyi tamamlayıcısı olan sneaker popülerliği son hız devam ediyor. Ünlü markalar ise bu akımı takip ederek kendi modellerini yeniden revize ederek piyasaya sürüyor.

Sürekli yenilenen modelleri ile sneaker akımı kendini genç hissedenler arasında çılgınlığa dönüştü diyebiliriz. Özellikle sıradışı renkleri bünyesinde barındıran ve sıradanlıktan uzak bu ayakkabı modelleri rahat tasarlanan tabanlarıyla da, tarz olmanın vazgeçilmezlerinden biri. İşte size modası geçmeyen sneaker modellerinden örnekler;

1- Nike Air Max

İşte Nike dünyasının en sevilen ve değişmeyen isimlerinden birisi olan Air Max ailesi… Her sene yenilenen renk cümbüşü ile sportif şıklık peşinde olanların değişmeyen tercihi arasında geliyor.

Nike-Air-Max

2- Converse

Belki de burada sayacağımız markaların içinde en bilineni ve hepimiz tarafından yıllarca kullanılarak benimsenen tek sneaker markası diyebiliriz. Her türlü kıyafet ile çok seri biçimde uyum sağlayabilen bu model, sokakların vazgeçilmezi olmaya her daim devam edecek gibi duruyor.

converse

3- Vans

Tahmin ediyorum ki çoğumuz adını bile duymadık. Ancak ayakkabı konusunda titiz davrananlar ve hayranları bu söylemden uzak tutuyorum. Vans aslında sneaker dünyasına kaykaycıların kullandığı bir ayakkabı modeli olarak girdi diyebiliriz. Ancak sonraki yıllarda sadece kaykay kullananlar değil herkes tarafından çok sevildi ve cupcake, ananas, hamburger ve çilek gibi modelleri ile sokakta farklı görünmek isteyenlerin ilgi odağı oldu.

vans-hamburger

4- Adidas Stan Smith

Son yıllarda moda tasarımcılarının en fazla tercih edilen modeli olan Stan Smith, Adidas Originals ailesinin en popülerlerinden birisidir. Bu ailenin de çıkışı aslında bir tenis ayakkabısı olarak üretilmesiyle başlar. Tabi daha sonraları Superstar modeli ile sneaker dünyasında da adından söz ettirmeyi başarır.

adidas-stan-smith

5- Puma Suede

Kullananlar iyi bilir, o bir sade ama canlı renkleriyle de bir o kadar göz alıcı. Her devirde kullanılan klasik ayakkabıların başında gelen Puma Suede spor dünyasınında vazgeçilmezlerinden. Puma markasının ayakkabı dünyasına girişi olan 1968’den bu yana efsane olmuş sneaker modelidir.

Puma-Suede

MBS
Bizi Takip Edin