Bak Burda Ne Var

[Sosyal Paylaşım Sitesi | Bak Burda Ne Var]

Aspirin Deyip Geçmeyin, Accayip İşlere Yarıyor

Kategori : Sağlık / Eklenme Tarihi : 01-02-2018

Saç renginizin aynı kararda kalmasını sağlar

Özellikle yaz aylarında havuz ve deniz suyundan saçlarınız yıpranır ve renk atar. Bu durum boyalı saçları daha çok etkiler. Bu durumun önüne geçmek için 6 ya da 8 adet aspirini ılık bir bardak suyun içinde eritin ve saçlarınıza masaj yapın. 10 ya da 15 dakika sonra saçlarınızı durulayın.

koyu-kumral-sac

Kepeklerinize elveda demek için de kullanabilirsiniz

Genel olarak kepek sorunu herkesin başına beladır. Şimdi size vereceğimiz taktik ile kepekleri ortadan kaldıracaksınız. İki aspirini toz haline getirin ve saçınıza sürdüğünüz şampuanla birlikte masaj yapın. 2 dakika bekletin ve saçınızı durulayın. Kullandığınız şampuanın içinde krem olmamasına özen gösterin. Bu şekilde kepeklerinizin azaldığını göreceksiniz.

sactaki-kepek-nasil-temizlenir-1

Çiçeklerinize hayat vermek için kullanın

Çiçeklerinizi vazoya koydunuz ancak birkaç gün sonra solmaya başlıyorlar. Bu durumun önüne geçmek ve daha uzun süre dayanmalarını sağlamak için vazonuzun suyuna ezilmiş aspirin ekleyebilirsiniz.

cicekler

Böcek ısırmalarına karşı en hızlı yöntem

Arı ya da sinek sokması gibi durumlarda ani müdahale için aspirini ilgili yere hafif ıslatarak uygulayabilirsiniz.

bocek-sokmasi

Küvette oluşan sabun köpüğünden kurtulmak için kullanabilirsiniz

5 aspirin ezin ve banyo temizlik sıvısına ekleyin. Yüzey temizliğinizi bu karışım ile yaptıktan sonra yarım saat bekleyin ve bez ile silin. Hepsi bu…

kuvet-temizlik

Ter lekelerinden kurtulmak için kullanın

En sıkıntılı durumlardan birisidir. Yarım bardak ılık su içinde 2 aspirin eritin. Lekeli alanı 2 – 3 saat süre bu suda bekletin ve lekelerden kurtulun.

ter-lekesi

Sivilcelerinizden kurtulmak için de kullanabilirsiniz

Özellikle bayanların ısrarla üzerinde durduğu konulardan biridir. Bakalım, her derde çare bulan aspirin acaba bu konuda bize nasıl yardımcı olacak. Sivilcenin çıkacağını hissettiğiniz anda biraz su ile tek aspirini macun kıvamında o noktaya sürün. Bu uygulama hem acıyı azaltır hem de kızarıklığı giderir. Bunu her defasında tekrarlayabilirsiniz.

sivilce

MBS
Bizi Takip Edin