Bak Burda Ne Var

[Sosyal Paylaşım Sitesi | Bak Burda Ne Var]

Alışkanlıklarınızı Değiştirin Daha Mutlu Olun

Kategori : Yaşam / Eklenme Tarihi : 28-12-2016

Çekmediğim dertler çile kalmadı feryatsız gündüzüm gecem olmadı, Ağlamadık sokak köşe kalmadı, yalnızım dostlarım yalnızım yalnız….

Evet arkadaşlar durum bu kadar vahimse bir doktora görünmekte fayda var tabi… Ancak sadece sabahları işe gitmek sizi zorluyorsa bunun üstesinden gelebilmeniz için birkaç ipucu olacaktı bizde…

Öncelikle sabah kalkmak işe ya da okula gitmek gibi yapılması zorunlu olan şeylerden kaçış olmadığını bilmeniz ve de olayları kabullenmeniz gerekir. Yani sonuç olarak zevk almaya bakın.

mutluluk

Erken Kalkan Yol Alır

Araştırmalar ortaya koyuyor ki, erken saatlerde uyanan insanlar hayatta daha başarılı oluyor. Saatinizin alarmını daha erken saatlere ayarlarsanız birçok insan uykuda iken siz bir sürü iş bitirmiş olacaksınız. Tabi saati erkene almak yetmez, gece yatma saatinizi de buna göre düzenlemelisiniz. Uykusuz kalırsanız bu size başarı değil başarısızlık olarak geri dönebilir.

Planlı Olmak İyidir

Bu konuda size en yakın teknolojik cihaz olan cep telefonundan faydalanın derim. Ne kadar eski bir cep telefonu olursa olsun ajanda özelliği çoğunda vardır. İleride yapılacak olan notlarınızı bu tarihlere kayıt ederseniz eğer az bir zaman kala telefon sizi uyaracaktır.

Yaşamı Hissedin

Sabah, günün en değerli zaman dilimidir. Bu saatlerde çoğu insan kıçındaki pirelerle haşır neşir olmayı çok sever. Uyku elbette çok güzel ancak herşeyin fazlası zarardır. Sabahları hiç erken saatte bisiklet sürdünüz mü? Yapmadıysanız yapın… Daha da erken kalkın namaz kılın… Bu sizin hayata bakışınızı olumlu yönde etkileyecektir.

Şükrünüzü Eksik Etmeyin

Yapılacaklar listesinin en başında olması gereken ve sizi çok çok motive edecek başka bir olay şükürdür. Sabahları pozitif bir güne başlamak için bunu yapmayı ihmal etmeyin. Ne için şükretmeniz gerektiğini bilmiyorsanız, aldığınız nefes için şükredin, gören gözleriniz için varsa çocuklarınız için…

Bunları belki de çoğumuz sabahın erken saatlerinde yapmıyoruz ancak kalktığımız zamanda yapılabilecek olan bu maddeleri hayatınıza alırsanız eğer yaşamınıza anlam katacağınızdan eminiz.

MBS
Bizi Takip Edin